Voronja Galerii

KORTERNÄITUSTE SARI LÄTTED

Voronja galerii näitustesarja „Lätted“ raames avatakse ajavahemikul jaanuar 2018 - aprill 2019, üle Eesti 15 korternäitust. Näituseprogrammi kaasatakse erinevate kunstiliikide esindajad ning näitused avatakse kunstnike sünni- või lapsepõlvekodudes. Koostööd tehakse kohalike loojate ja teiste valdkondadega, luues iga näituse juurde vastavalt kohalikule eripärale ning kunstniku huvidele, interdistsiplinaarne kõrvalprogramm.

Näitustesari Lätted toimub EV100 kunstiprogrammi raames. 


Korternäituse sarja „Lätted“ avasündmus Tartu mittekohas 
20. jaanuar 2018, kell 14 
/asukoht avalikustatakse nädal enne toimumist/

Räägime galerii plaanidest, millal, kus ja miks järgneva pooleteise aasta jooksul näitused avame. Miks oleme valinud näitusepaikadeks mittegaleriid.

Esitleme Kiwa uue dokumentaalfilmi treilerit mittepaikadest, mille esilinastus toimub programmi lõpusündmusena Taagepera lossis, kus Kiwa oma esimestel eluaastatel üles kasvas.

Vestleme Berk Vaheri modereerimisel mitte-Tartust, mittekohtadest, mitte-galeriist.


Lätted I: Peeter Allik
24.-25. veebruar 2018, kell 12-17

Sarja esimese näituse avame Jõgevamaal, Kursi külas, kus on sündinud ja üles kasvanud Peeter Allik, kes sai avalikkusele tuntuks, kui Kursi koolkonna asutajaliige. Peeter on kunstiväljal nüüdseks tegutsenud rohkem kui nelikümmend aastat. Tema tegemisi on tunnustatud Eestis ja rahvusvaheliseltki. Ka näituste ajalugu on Peetril aukartustäratav, alles hiljaaegu sai Tartu Kunstimuuseumis näha tema suurejoonelist ülevaatenäitust. Kursi külas pole aga Peeter varem oma teoseid eksponeerinud. Parandame Lätete raames selle vea.


Lätted II: Huupi
24.-25. märts 2018, kell 12-17

Lätete sarja teise näituse avame Põlvamaal Raadama külas, mis on kunstnik Huupi sünnikoht. Evelin Salumaast, kes peitub kunstnikunime Huupi taha, pidi saama moekunstnik ja Huupi pidi eeskätt iseloomustama tema loodud moebrändi. Läks aga teisiti ning Evelin valis kunstnikuna eneseväljenduseks maalimise, kunstnikunime aga jättis alles ja tundub, et alles jäi Evelinile moepisik, sest oma sünnikohas eksponeerib Huupi kudumite kollektsiooni, mis on inspireeritud talu eluviisist ja Jaapani traditsioonilisest esteetikast wabi sabi ning pühendatud tema vanaemale Elli Kuusikule.

Huupile sekundeerib näitusel rahvusvahelistelt moelavadelt tunnustust saanud moekunstnik Kalle HT Aasamäe, kes on samuti Põlvamaal sündinud. Näituse jaoks valmib Kalle varasematest moedemonstratsioonidest lühifilm.