Voronja Galerii

Andres Keil "pop. up."


Voronja galeriiks muutub sel korral Ulla Marie, Uku Kaarli, Pille, Maidu ja koer Lasse kodu Karlovas, kus avame Karlova päevade raames fotokunstnike kobarnäituse.

Andres Keil ligikaudu 25 aastat tegelenud suure ja tõsise uurimustööga. Tõsi, küll sellisega, mille peale Tartule igiomased akadeemilised ringkonnad põlglikult nina kirtsutavad. „Ei saa ma anda joonealuseid või tekstitaguseid viiteid algallikale. Võin vaid pöidlaga ebamääraselt kuhugi ülesse või ebamäärasusse või hämusse või võikjale või kõksusse viibata - näete, seal, seal kuskil on tele algallikas! Imetlege, kui üles leiate“, lahkab Andres ise uurimustöö tagamaid. Seni pole keegi leidnud. Aga see kõik ei pisenda kuidagi Andrese uurimustöö objekti ja subjekti koos, pigemni ülendab. Ning pealegi, kahtlusteta, on ta sellise uurimistöö läbiviimiseks paremini kvalifitseeritud siin ilmas. „Nagu ka sina. ja sina seal. jaa, sina ka. te kõik. me kõik“, lisab Andres.

Vahel kasutab ta oma töö toimetamiseks abivahendaid, vahel mitte. Vahel raali, vahel huuli, hääleaparaati laiemat, vahel oma pisikesi natukene pilus silmakesi. Vahel kaamerat, ja jälle sülearvutit. Seekord siis neid. „Inimene, inimene on minu igikestva uurimise objekt, algus ja ots. kuni elan. ausalt. luban. Ja muide, samahästi kui "pop. up." võiks selle näituse pealkiri Metspalude man olla ka "strip. off."“, ütleb Andres lõpetuseks.

Fotokunstnike kobarnäitus avatakse 9. mail:

kell 17
Voronja XIV: Gabriela Liivamägi
Tuuli ja Martini kodus, Kalevi 31-3

kell 18
Voronja XV: Andres Keil
Ulla Marie, Uku Kaarli, Pille, Maidu ja koer Lasse kodus, Kitzbergi 5-2

kell 19
Voronja XVI: Silvia Pärmann
Galeristide kodus, Tolstoi 14-2.

Näitused avatud veel 13. ja 14. mail, kell 12-17