Voronja Galerii

Delegatsioon K "Sügis tuumavarjendis"

Kas teadsite, et Küüni tänava kortermaja number 4 all asub tuumavarjend? Meie ka varem ei teadnud, aga järjekorras XXII näituse avame just seal.

Delegatsioon K on Tartu naiskunstnike rühmitus, kuhu kuuluvad Kudrun Vungi, Kristina Viin, Kärt Rebane ja Kairo. Iga-aastane sügisene ülevaatenäitus toimub seekord kahepäevasena, Küüni tänava kortermaja tuumavarjendis.

Kudrun Vungi on vabakutseline kunstnik, kujundaja, illustraator. Ta on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli ja õppinud Tallinna Ülikoolis kunstiõpetajaks. Ta on illustreerinud lasteraamatuid ja proovinud kätt teatrikunstnikuna. Kudruni kunst on inspiratsiooni saanud naiselikkusest, ilust, positiivsusest ja salapärast. Tema looming on kantud soovist luua midagi, mis selgelt eristuks argipäeva hallusest ning mis ergutaks vaataja fantaasiat.

Kristina Viin on kunstnik, luuletaja ja raamatuillustraator. Ta on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli skulptorina, õppinud sama eriala EKA-s. Hetkel studeerib usuteadust. Kristina on illustreerinud nii laste- kui luuleraamatuid, osalenud maalide, joonistuste ja installatsioonidega näitustel, teinud lavakujundust üliõpilasteatrile.

Kärt Rebane on sündinud ja kasvanud Tartus, Supilinnas. Ta on lõpetanud Tartu Lastekunstikooli. Kärdi maalid kujutavad silmaga nähtavat, aga ka nähtamatut, ta kasutab maalimiseks nii akrüüli kui õli. Kärt tegutseb hetkel Tartu Linnamuuseumis kommunikatsioonijuhina.

Kairo on Supilinnas elav iseõppinud ja -õppiv kunstnik, kelle loomingut iseloomustab naivismile omane värviküllus ja detailirohkus, mis anatoomia, perspektiivi ja muu taolise kujutamisega liialt pead ei vaeva. Ta tegutseb ka tänavakunstnikuna ja just Supilinnas võib märgata tema ühiskondlikku panust. Kairo õpib Tartu ülikoolis inglise keelt, kuid suurim väljakutse on olmele mitte alla vanduda ja maalides elada.

Näituse avamine toimub 17. novembril, kell 18.18 ning näitust on võimalik veel näha 18. novembril, kell 12-18. Sisenemine tuumavarjendisse Poe tänavalt.