Voronja Galerii

Gabriela Liivamägi


Voronja galeriiks muutub sel korral Tuuli ja Martini kodu Karlovas, kus avame Karlova päevade raames fotokunstnike kobarnäituse.

Gabriela Liivamägi on Supilinnas elav fotograaf, kellele meeldib pildistada teatritegemist ja filmitegemist ja inimesi. „Olen üsna halb suhtleja, kaamera annab mulle võimaluse kirjeldada midagi, mis jääks muidu keelepaelte taha. Fotograafina saan natuke neid teiste nägemusi vahendada, pannes sinna ka midagi endast. Püüan näha kihtide vahele, tausta taha... kuskile kuhu ei pääse“, selgitab Gabriela, miks talle meedlib kaameraga ringi liikuda.

„Alati ei saa loota, et see peegeldus on ilus, vahel lihtsalt ei ole neis lugudes midagi, mida peegeldada. Või olen ise tühi“, kirjeldab Gabriela fotgrafeerimise tagamaid ja lisab „Põnev on vaadata, mis seisundis ise parasjagu olen ja kuidas teiste tehtud lood minuga mängivad“.

Gabriela on aastatega õppinud, et aus peegeldus läbi kaamera on vahel ränk. Seepärast ei kao inimeste hirm või ebamugavus kaamera ees kunagi.

Tuuli ja Martin on valgustidisainerid. Nende ideed on koondunud kaubamärgi WideHead alla, kus valmivad eritellimusel lambid ja luuakse interjööridesse originaalseid valguslahendusi. Martin on ka populaarse veinibaari Vein ja Vine üks omanikke. Ja otse loomulikult eksponeerib nende hubane ateljeekorter külluslikult kauneid valgusteid.

Fotokunstnike kobarnäitus avatakse 9. mail:

kell 17
Voronja XIV: Gabriela Liivamägi
Tuuli ja Martini kodus, Kalevi 31-3

kell 18
Voronja XV: Andres Keil
Ulla Marie, Uku Kaarli, Pille, Maidu ja koer Lasse kodus, Kitzbergi 5-2

kell 19
Voronja XVI: Silvia Pärmann
Galeristide kodus, Tolstoi 14-2.

Näitused avatud veel 13. ja 14. mail, kell 12-17