Voronja Galerii

Silvia Pärmann "Kellega ma seni kohtunud olen"


Voronja galeriiks muutub sel korral galeristide kodu Karlovas, kus avame Karlova päevade raames fotokunstnike kobarnäituse.

Silvia Pärmann on fotograaf, kes on huvitatud sellest, kuidas inimesed leiavad oma elule mõtte ja võimaluse olla õnnelik ka siis, kui nende kodumaaks on riik, mida on raske pidada demokraatlikuks, rikkaks või piisavalt oma kodanike eest hoolivaks.

Ta on viimased viisteist aastat, ehk pisut rohkemgi, igal võimalusel mööda maailma ringi sõitnud ja enamuse nendest aastatest pildistanud inimesi, kellega tee teda kokku on viinud.
Seeria “Kellega ma seni kohtunud olen” portreteeritavate valik on juhuslik – need on inimesed, kes on talle juhuslikult tänaval või külavaheteel vastu tulnud. Ja juhus teeb imesid.

Küsimusele, mis neid inimesi fotodel nii säravalt õnnelikuks teeb, et nad endaga koos panevad naerma kogu maailma, ei ole ühte vastust. Neid vastuseid on sama palju kui neid inimesi, õnne valemeid ongi maailmas kokku üle seitsme miljardi. Religioon, traditsioonide hoidmine, filosoofia – need on vaid väike osa meretäiest võimalustest.

Näituse tööd on pildistatud aastatel 2012-1015 kuues erinevas riigis.

Fotokunstnike kobarnäitus avatakse 9. mail:

kell 17
Voronja XIV: Gabriela Liivamägi
Tuuli ja Martini kodus, Kalevi 31-3

kell 18
Voronja XV: Andres Keil
Ulla Marie, Uku Kaarli, Pille, Maidu ja koer Lasse kodus, Kitzbergi 5-2

kell 19
Voronja XVI: Silvia Pärmann
Galeristide kodus, Tolstoi 14-2.

Näitused avatud veel 13. ja 14. mail, kell 12-17