Voronja Galerii

Stina Leek "Ajuokse (tagurpidi) suvetuur"


Voronja galerii esimest juubelihõngulist hooaega kureerib kunstirühmituse „Ajuokse“ algataja ja eestvedaja Stina Leek. Näitus saab juubelihooajale kohaselt olema peo- ja festivalihõnguline, kandes pealkirja “Ajuokse (tagurpidi) suvetuur”.

Kümnes suvehooaeg avatud:
18. juuni - 27. august 2023. a
R-P 12-18

„Kümnendal hooajal toob Stina Leek galeriisse taas mässumeelsed ja noored kunstnikud, kel on tekkinud oma arusaam, milliseks kunstiskeene peab tulevikus kujunema. See on ka omamoodi viide Voronja esimesele hooajale, mida kureeris kunstnik Kiwa, esitledes suvegaleriis raamist väljunud punkkunsti,“ selgitasid Voronja galeristid Kaili Kask ja Raul Oreškin kuraatori valikut.

Kuna „Ajuokse“ kunstirühmitusse kuulub palju erinevaid kunstnikke, püstitas kuraator Stina Leek näituse alguspunktiks festivali ja peo, et konkreetne teema ei piiraks kunstnike loomevabadust. „Leidsime, et selline lähenemine annab kõigile piisava vabaduse eneseväljenduseks ning ühtlasi annab see aimu, kust „Ajuokse“ on välja kasvanud ning lisaks kannab see ka kunstirühmitusele omaseid väärtusi – lõbus, ennast mitte liiga tõsiselt võetav, vaba,“ avas Stina Leek näituse tagamaid.

„Olles inspireeritud Eestis 90ndatel populaarsust kogunud tuuride kontseptsioonist ja nendega
kaasnevast meeleolust ja stilistikast, laiendame festivali mõtte suvetuuriks, millele keerame juurde lõbusa, iroonilise ja õnnesummerliku atmosfääri. Kuna Voronja galerii asub pigem ebatavalises kohas ning meie näitus tegelikult ringi ei tuurita, lisasime pealkirja sõna “tagurpidi”. Mitte meie ei tuurita publikuni, vaid publik tuuritab end Voronjasse," lisas kuraator.